Se afișează postările cu eticheta Sondaj. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Sondaj. Afișați toate postările

joi, 3 mai 2012

Intalnire cu clasa a X-a A

Astăzi a fost prima zi a campaniei noastre şi deja am avut câteva activităţi utile şi plăcute. Prima activitate a fost întâlnirea cu colegii noştri de la clasa a X-a A.

La început i-am rugat să completeze un chestionar cu întrebări despre Uniunea Europeană şi valorile ce reprezintă această comunitate. Majoritatea s-au implicat şi au răspuns cu interes. În filmuleţul de mai jos vă prezentăm rezultatele sondajului realizat:


Apoi, cu ajutorul domnului profesor de istorie Negrea Nicolae, am discutat despre istoria Uniunii Europene şi principiile de funcţionare ale acesteia. Mai jos puteţi vedea un clip cu o parte din discuţiile avute:



În concluzie, putem spune că activitatea şi-a atins scopul propus. Le mulţumim colegilor noştri şi domnului profesor Negrea Nicolae pentru implicare. Domnul profesor ne-a promis că ne va susţine pe toată durata campaniei şi că va desfăşura astfel de activităţi şi la alte clase.

Campania noastră continuă! Vă aşteptăm în continuare pe blogul nostru.